Straż Miejska zorganizuje szkolenie dla seniorów. Tematem będą oszustwa

Straż Miejska przy współpracy Urzędu Miasta będzie ostrzegać ostrowieckich seniorów przed oszustami, którzy wyłudzają od nich pieniądze, nierzadko oszczędności całego życia.

Zdaniem Andrzeja Kaniewskiego, komendanta Straż Miejskiej oszuści, którzy wykorzystują naiwność starszych osób, stali się bardziej aktywni.
Specjalne warsztaty, podczas których seniorzy dowiedzą się jak uniknąć oszustwa i poznają najczęstsze metody wyłudzaczy odbędą się w najbliższy weekend 8 i 9 grudnia w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ulicy Sandomierskiej 26A. Szkoleniowcy zwrócą również uwagę na problem nieuczciwych sprzedawców w internecie.
Szkolenia odbywać się będą w dwóch grupach po 50 osób w godzinach od 8 do 11 oraz od 12 do 15. Zapisy na warsztaty prowadzi Straż Miejska. Chęć udziału w warsztatach należy zgłaszać osobiście w siedzibie straży w biurowcu przy ulicy Świętokrzyskiej
lub telefonicznie pod numerem alarmowym 986 lub stacjonarnym 41 267 22 06. Szkolenie jest bezpłatne, a liczba miejsc jest ograniczona.

Podziel się

Ważne wydarzenia