Pojedziemy pociągiem do Warszawy- bezpośrednio!

Po wielu latach Ostrowiec w końcu będzie miał bezpośrednie połączenie kolejowe ze stolicą. PKP Intercity wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy i uruchamia nowe połączenia. Przez Sandomierz, Ostrowiec i Starachowice będzie kursował pociąg 'Połoniny” relacji Przemyśl – Warszawa.
„Od 10 grudnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy. Mieszkańcy Ostrowca otrzymają codzienne, bezpośrednie połączenie z Warszawą. Będzie to pociąg TLK Połoniny. Jadąc od strony Przemyśla pociąg o 11.47 zatrzyma się w Ostrowcu. Pasażerów do Warszawy dowiezie na godzinę 14.50. Natomiast podróżni jadący z Warszawy do Ostrowca do pociągu w stolicy wsiądą o 13.44. Do Ostrowca dojadą na 17.07- informuje Agnieszka Serbeńska rzecznik prasowy PKP Intercity.
Warto dodać, że ostatnie bezpośrednie połączenie Ostrowca ze stolicą kraju było w rozkładzie jazdy w latach 2015-2016. Wówczas kursował pociąg 'Banach’ relacji Warszawa przemyśl- ale jeździł tylko w weekendy.
Od 10 grudnia wzrośnie też liczba składów kursujących z Kielc oraz Skarżyska Kamiennej. Do dyspozycji pasażerów będzie również dodatkowy pociąg relacji Kielce – Wrocław (TLK Morcinek), dzięki czemu stolica woj. świętokrzyskiego będzie miała w sumie trzy połączenia z Katowicami i Wrocławiem.
/mag,wer/

Ważne wydarzenia