Zatrzymani z narkotykami- w więzieniu mogą spędzić do 10 lat

W miniony czwartek ostrowieccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, których już wcześniej podejrzewali, że zajmują się handlem narkotykami. Wieczorem skontrolowano samochód, którym się poruszali. Kierował nim 26 letni mieszkaniec Ostrowca. Pasażerami byli 35 – latek, mieszkaniec gminy Waśniów oraz 26 – letni ostrowczanin. O szczegółach kontroli i zatrzymania mówi Ewa Libuda- rzecznik ostrowieckiej policji:

– Policjanci z Wydziału Kryminalnego z ostrowieckiej komendy zatrzymali dwóch 26 – latków i 35 – latka podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W osobowym oplu, którym poruszali się mężczyźni funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 450 gramów marihuany.
Dodatkowo w trakcie przeszukań w miejscach zamieszkania, u 35 – latka ujawniono i zabezpieczono ponad 35 gramów tego samego specyfiku, u drugiego z pasażerów, 26 – latka zabezpieczono 37 gramów nielegalnego suszu, ponad 7 gramów amfetaminy 1 sztukę amunicji do broni myśliwskiej. Trzeci ze sprawców – kierowca Opla w swoim mieszkaniu posiadał dodatkowo ponad 50 gramów marihuany.

Wczoraj decyzją sądu mężczyźni zostali aresztowani na 3 miesiące. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

/wer/

Ważne wydarzenia