Matka, znalezionego tydzień temu na żydowskim cmentarzu w Ożarowie martwego noworodka zatrzymana

Matka, znalezionego tydzień temu na żydowskim cmentarzu w Ożarowie martwego noworodka zatrzymana. Jak poinformował Radio Ostrowiec prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach 33- letnia kobieta została zatrzymana 30 października- a wczoraj zastosowany został wobec niej areszt na okres 3 miesięcy.
Oskarżona złożyła wyjaśnienia, jednak śledczy, z uwagi na dobro śledztwa, nie podają żadnych informacji dotyczących wieku, miejsca zamieszkania, ani tego, jak kobieta tłumaczyła swoje postępowanie, lub czy była wtedy pod wpływem szoku poporodowego. Prokurator Prokopowicz potwierdził również, że zarzut znieważenia zwłok dziecka postawiono również innej kobiecie, 25 letniej mieszkance powiatu opatowskiego, ale i w tym wypadku kierując się dobrem śledztwa nie podawane są szczegółowe informacje.
Przypomnijmy, że ciało nowonarodzonego chłopca znaleźli w ubiegłą środę pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Ożarowie, którzy sprzątali teren wokół cmentarza żydowskiego. Ciało było zawinięte w reklamówkę.
Wyniki przeprowadzonej sekcji zwłok również są objęte tajemnicą śledztwa.

Podziel się

Ważne wydarzenia