Woda w gminie Bałtów zdatna do spożycia, ale nie we wszystkich miejscowościach

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców 13 miejscowości w gminie Bałtów, zaopatrywanych w wodę z ujęcia Wólka Bałtowska. – Wyniki próbek pobranych z tego ujęcia oraz z samej sieci wskazują, że nie ma już w niej żadnych zanieczyszczeń i woda nadaje się do spożycia – informuje Radio Ostrowiec Andrzej Jabłoński, wójt Bałtowa i dodaje, że w samym Bałtowie, Rudce Bałtowskiej i Maksymilianowie skażenie spada. Wójt Jabłoński liczy, że w poniedziałek będzie mógł przedstawić dobrą wiadomość także mieszkańcom tych trzech miejscowości.
Przez weekend mieszkańcy Bałtowa, Rudki Bałtowskiej i Maksymilanowa będą zaopatrywani w wodę z beczkowozów.

Woda z wodociągu może być przeznaczana do celów spożywczych, bo jest czysta w miejscowościach: Wólka Bałtowska, Wólka Bałtowska-Kolonia, Wólka Trzemecka, Antoniów,Borcuchy, Skarbka Dolna, Skarbka Górna, Bidzińszczyzna, Pętkowice, Pętkowice-Kolonia, Wólka Pętkowska, Wólka Pętkowska-Kolonia, Okół, Michałów, Lemierze, Wycinka, Ulów.

Przypomnimy, że podejrzenie skażenia wody bakteriami z grupy Coli na terenie gminy Bałtów pojawiło się we wtorek. Urząd od razu powiadomił mieszkańców. Następnego dnia podejrzenia te potwierdził Powiatowy Inspektor Sanitarny.

/red/

Podziel się

Ważne wydarzenia