TYLKO U NAS! Zakaz organizacji imprez masowych na stadionie KSZO

Zakaz organizacji imprez masowych na stadionie KSZO Ostrowiec. Taką decyzję wydała wojewoda świętokrzyska Agata Wojtyszek.
To oznacza, że do końca roku KSZO 1929 Ostrowiec nie może organizować meczów z udziałem publiczności na stadionie przy Świętokrzyskiej.
Zakaz dotyczy dwóch spotkań, które Hutnicy mają do rozegrania na swoim terenie do końca rundy jesiennej sezonu 2017/2018. Pierwszym z nich jest sobotni mecz z Podhalem Nowy Targ oraz mecz z Resovią Rzeszów przewidziany na 12 listopada.
– Zadecydowała o tym opinia delegatów obserwujących trzy mecze które były rozgrywane w Ostrowcu — mówi Maciej Kozicki, prezes KSZO 1929 Ostrowiec:
Przesądziły o tym ostatnie incydenty na trzech meczach, m.in. ostatnim ze Stalą Rzeszów w ostatnią sobotę, gdzie kibice Stali wrzucili race na boisko. Mecz został na sześć minut przed końcem pierwszej połowy przerwany.
Prezes Kozicki zapewnia, że klub nie bagatelizuje sprawy. Tym bardziej, że po każdym incydencie były wyciągane wnioski. Dodaje, że wydana decyzja jest dla klubu zaskoczeniem. A co z najbliższym – sobotnim meczem?
Mecz w sobotę się odbędzie, ale jak mówi prezes Kozicki, z ograniczeniem liczby uczestników do niespełna tysiąca osób, bo dopiero wtedy można rozmawiać o imprezie masowej.
Prezes Kozicki dodaje, że w sprawie zakazu zarząd Klubu Piłkarskiego KSZO 1929 Ostrowiec konsultuje się z prawnikami i planuje złożyć odwołanie od niego.
/tom, joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia