Pięć frakcji śmieci czyli kolejne zmiany w gospodarce odpadami

Od nowego roku w całym kraju obowiązywać będą nowe przepisy regulujące zasady selektywnej zbiórki odpadów. Oznacza to, że śmieci z imprezy sylwestrowej będziemy musieli posegregować aż na 5 frakcji.
Rada Miasta w Ostrowcu przyjęła już nowe regulaminy. Urząd miasta rozstrzyga przetarg na wywóz i zagospodarowanie odpadów. Usługę taką dla Ostrowca chcą świadczyć dwie firmy – Remondis oraz Tonsmeier. Marzena Dębniak, wiceprezydent miasta informuje Radio Ostrowiec, że lepszą ofertę cenową przedstawił Remondis, który został już wezwany do złożenia pełnej dokumentacji. Przetarg zostanie rozstrzygnięty na przełomie października i listopada.
– Nie przymierzamy się do podniesienia cen za wywóz śmieci, ale będziemy kontrolować, czy mieszkańcy, zgodnie z deklaracjami, faktycznie je segregują – mówi wiceprezydent Dębniak. – W domkach jednorodzinnych ta segregacja przebiega prawidłowo, ale są bardzo duże zastrzeżenia do tego, jak śmieci segregują mieszkańcy bloków.
Gmina Ostrowiec, przed 1 stycznia, uruchomi kampanię informacyjną. Do mieszkańców trafią ulotki informujące jak dokładnie segregować śmieci.
Zarówno ustawa z 2013 roku, która wprowadziła obowiązek segregowania śmieci, jak i rozporządzenie, na mocy którego od stycznia nastąpią kolejne zmiany, mają ograniczyć ilość odpadów trafiających na składowiska.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia