Dopalacze w butli gazowej

We wtorek ostrowieccy kryminalni po raz kolejny zabezpieczyli dopalacze, tym razem ponad 900 sztuk, które ukryte były we wnętrzu butli gazowej. W czasie kontroli 9 i 11 września w jednym z punktów handlowych policjanci wraz z pracownikami ostrowieckiego sanepidu zabezpieczyli łącznie 76 sztuk dopalaczy. W dniu 13 września ostrowieccy kryminalni ponownie pojawili się w sklepie i zabezpieczyli 232 sztuki substancji.
Natomiast we wtorek policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z pracownikami Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Ostrowcu Świętokrzyskim w wyniku kontroli, zabezpieczyli 25 sztuk tzw. „dopalaczy”. Mieli jednak przypuszczenia, że w sklepie może znajdować się większa ilość tych substancji. Ich podejrzenia się sprawdziły. W jednym z pomieszczeń ujawniono ukryty schowek we wnętrzu butli gazowej, w którym znajdowały się środki psychoaktywne tzw. „dopalacze” w ilości ok 900 sztuk.

Dzięki pracy policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach i Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim na rynek nie trafi blisko 1300 sztuk tzw. „dopalaczy”. Wszystkie substancje zostały zabezpieczone i trafiły do badań laboratoryjnych, a zatrzymani sprzedawcy ze sklepu usłyszeli zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób.

Podziel się

Ważne wydarzenia