Sukces ostrowieckiej nauczycielki

Alina Pożoga – mieszkająca w Ostrowcu kunowianka, nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkół Nr 1 zdobyła na Mistrzostwach Europy Masters w Podnoszeniu Ciężarów i Pucharu Świata – w szwedzkim Halmstad – dwa srebrne medale.

Występowała w kategorii wiekowej 35-39 lat i kategorii wagowej do 69 kg. Srebro przyniósł jej wynik 126 kg. Tytuł wicemistrzyni Starego Kontynentu wywalczyła zmagając się z kontuzją.
Zawody rozpoczęły się 13 sierpnia i trwały tydzień. Dziś podczas konferencji w starostwie powiatowym nasza zawodniczka dziękowała staroście ostrowieckiemu za udzielone jej wsparcie finansowe. Starosta Zbigniew Duda z kolei podkreślał, że dla samorządu taki sukces mieszkanki powiatu to wielkie wyróżnienie.
Przed naszą zawodniczką teraz kolejne wyzwania – Mistrzostwa Polski, Puchar Polski i Puchar gór Świętokrzyskich.

Podziel się

Ważne wydarzenia