Chcesz zostać strażakiem – jedź do Ćmielowa

Ochotnicza Straż Pożarna w Ćmielowie poszukuje kandydatów do Młodzieżowej Drużyny Pożarnej. Aby zachęcić do wstępowania w ich szeregi wspólnie ze Stowarzyszeniem Ćmielowiacy i Klubem Ćmielowskiej Młodzieży Aktywnej organizują piknik dla mieszkańców miasta.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców, bo przygotowaliśmy szereg atrakcji, m.in. pokazy naszego sprzętu, prezentacje pracy strażaków, zagramy w piłkę plażową, a na koniec urządzamy ognisko z kiełbaskami – mówi Robert Sobieraj, członek zarządu OSP Ćmielów. Dodaje, że zależy im szczególnie na młodzieży w wieku od 8 do 18 lat, która mogłaby zasilić szeregi strażaków.
Współorganizatorem pikniku jest Stowarzyszenie Ćmielowiacy i Klub Ćmielowskiej Młodzieży Aktywnej. Jolanta Mandżurii, prezes Stowarzyszenia Ćmielowiacy podkreśla, że starają się angażować młodych mieszkańców miasta w działalność społeczną i zachęcać do działań na rzecz lokalnej społeczności.
– Przez rok naszej działalności dzięki młodym ludziom udało nam się zrobić bardzo dużo. Zorganizowaliśmy na przykład koncert charytatywny, podczas którego zbieraliśmy środki dla jednej z mieszkanek, której spalił się dom. Organizujemy lokalne wydarzenie pod tytułem „Mam talent”, gdzie uzdolniona młodzież może się zaprezentować, wspólnie wyjeżdżamy na wycieczki rowerowe, czy spotykamy się z ciekawymi ludźmi z pasją – podkreśla Jolanta Mandżurii.
Dodaje, że dbają o rozwijanie patriotyzmu i pamięci poprzez spotkania z uczestnikami II wojny światowej, a także zachęcają do poznawania i włączania się w prace samorządu. – Służy temu akcja „Poznajemy sołectwa”, gdzie umożliwiamy młodym ludziom spotkania z sołtysami, radnymi, liderami lokalnych społeczności – mówi Jolanta Mandżurii.
Piknik odbędzie się piątek – 11 sierpnia o godz. 17 w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ćmielowie.

Podziel się

Ważne wydarzenia