Miasto „popłynie” na basenach

Praktycznie nie ma już szans na otwarcie odkrytych basenów na Rawszczyźnie jeszcze w czasie tegorocznych wakacji.
Jak dowiedziało się Radio Ostrowiec, dokumentacja złożona w imieniu gminy Ostrowiec przez wykonawcę budowy jest niekompletna.
Wczoraj Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego podjął decyzję o wezwaniu wnioskodawcy do uzupełnienia dokumentów. – Są w nich pewne nieprawidłowości, które uniemożliwiają wydanie pozytywnej decyzji. Do najważniejszych należy brak oceny technicznej wykonanych robót i opisu robót niezbędnych do zakończenia inwestycji, a także brak inwentaryzacji wykonanych już prac – wyjaśnia Stanisław Adamski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Ostrowcu.
Dodaje, że wykonawca ma czas do 31 października na usunięcie nieprawidłowości w dokumentacji.
Przypomnijmy, że Radio Ostrowiec jako pierwsze ujawniło, że miejska inwestycja okazała się samowolą budowlaną. Po kontroli obiektu nadzór budowlany nakazał wstrzymanie prac do czasu przygotowania wymaganych dokumentów i uzyskania pozwolenia na budowę.
Niezależnie od tego miasto będzie musiało zapłacić z własnego budżetu tzw. opłatę legalizacyjną, która – jak nieoficjalnie ustaliliśmy – może wynieść nawet 200 tys. zł.
Postępowanie prowadzi także Prokuratura Rejonowa w Sandomierzu, ponieważ na ostrowiecka prokuratura poprosiła wyłączenie ze sprawy. – Obecnie postępowanie ma charakter wyjaśniający, dotyczy przestępstwa z art. 90 Prawa budowlanego, mówiącego o samowolnym wykonywaniu robót budowlanych – informował nas prokurator Jarosław Sarba z Prokuratury Okręgowej w Kielcach.
Wyjaśniał, że jeżeli prokuratura w Sandomierzu zadecyduje o wszczęciu postępowania karnego badać będzie zakres obowiązków poszczególnych osób biorących udział w procesie inwestycyjno-budowlanym.
Odkryte baseny na Rawszczyźnie miały być sztandarową, letnią inwestycją miasta. Prezydent Jarosław Górczyński zapowiadał ich otwarcie na 21 lipca.
/mag, wer, joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia