Jechali za szybko – tracili prawa jazdy

Ponad tysiąc kierowców zatrzymanych za przekroczenie prędkości i dwa i pół tysiąca skontrolowanych pojazdów to efekty policyjnej akcji „Prędkość” prowadzonej w czasie weekendu przez świętokrzyską policję.

Akcja rozpoczęła się w miniony piątek o 6.00 rano, a zakończyła wczoraj o 22.00. Funkcjonariusze drogówki szczególną uwagę zwracali na kierowców przekraczających prędkość i łamiących przepisy ruchu drogowego. W działaniach zaangażowanych było około 400 policjantów, którzy patrolowali drogi w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych, a także sprawdzali prędkość za pomocą stacjonarnych radarów.

– Każdą realizowaną akcję pod kryptonimem „Prędkość” zapowiadamy, bo zależy nam na zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach – mówi naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkomisarz Dominik Kowalski. – Patrole wysyłane są w miejsca, w których kierowcy jeżdżą najszybciej, przekraczając dozwoloną prędkość.

Podczas minionej akcji „Prędkość” w sumie 41 kierowcom zostało zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

 

/red/

Podziel się

Ważne wydarzenia