Lato z posłami Platformy Obywatelskiej

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej Marzena Okła – Drewnowicz i Artur Gierada odwiedzili dziś Ostrowiec. Spotkanie z mieszkańcami miasta odbyło się w ramach akcji „Lato z twoim posłem”. Pierwsze miało miejsce w Kielcach.

Jak tłumaczył poseł Gierada, marszałek Marek Kuchciński „zafundował” posłom niezwykle długie, bo aż siedmiotygodniowe wakacje. Od 10 lat kiedy jestem w parlamencie tak długiej przerwy nie mieliśmy. Nie chcemy tracić czasu tylko wykorzystać go do pracy w terenie. Spotykać się z ludźmi, rozmawiać, próbować pomagać im w rozstrzyganiu trudnych, życiowych spraw – podkreślał.

Posłowie odnieśli się do ostatnich informacji dotyczących budowy dróg. – Dobrze, że PiS wprowadził do programu tzw. mała obwodnicę Ostrowca, ale na razie nie ma gwarancji żadnych środków na tę inwestycję – mówiła posłanka Okła – Drewnowicz. Tymczasem w programie, który przygotowaliśmy na tę perspektywę finansowania unijnego ujęta była, bardzo ważna i już przygotowywana przebudowa drogi nr 42 – Skarżysko – Wąchock, która jest bardzo potrzebna także dla rozwoju Ostrowca – podkreślała. Posłowie podkreślali, że rząd Prawa i Sprawiedliwości marginalizuje województwo świętokrzyskie.

Na ostrowieckim Rynku posłowie zbierali także podpisy pod petycją adresowaną do premier Beaty Szydło, a dotyczącą budowy drogi S-74 Sulejów-Kielce-Opatów-Tarnobrzeg.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia