Sukces kina „pod chmurką” i koncertu muzyki filmowej

Stanisław Dunin-Borkowski

W Niedzielę 16 lipca  na ostrowieckim rynku zgromadzili się mieszkańcy naszego miasta na kolejnej edycji Seansu Nocy Letniej.

Tegoroczne seanse rozpoczęła animowana produkcja 'Baranek Shaun” która przyciągnęła ogromną ilość młodych jak i dorosłych.
Po udanym seansie na ostrowieckim rynku o godzinie 21 rozbrzmiał koncert muzyki filmowej w wykonaniu chóru Ad Libitum z Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim w połączeniu z chórem świętego Marcina w Opatowie oraz Chórem ze Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Całością dyrygował Zdzisław Staniszewski.
Uczestnicy wieczornego wydarzenia bardzo chwalili możliwość oglądania filmów 'pod chmurką’. – Świetny wieczór, przyszliśmy z całą rodziną i chętnie będziemy uczestniczyć w takich imprezach podkreślali.
Organizatorka wydarzenia Dorota Kowalczyk zapewnia, że będą kolejne spotkania Seansu Nocy Letniej. – Kilka lat temu odbyły się pierwsze tego typu imprezy, później z różnych względów zostały odwołane. Ale liczba chętnych na oglądanie filmów na Rynku była tak duża, że postanowiliśmy wrócić do organizacji pokazów filmów. Udało się nam to, dzięki budżetowi obywatelskiemu, do którego zgłosiliśmy projekt – tłumaczy Dorota Kowalczyk.

Podziel się

Ważne wydarzenia