Wielki Ogień zapłonął dla OmnimOdO

Stanisław Dunin-Borkowski

Podczas Festiwalu Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej poznański zespół OmnimOdO zgarnął cała pulę zdobywając zarówno przyznaną mu przez jurorów główną nagrodę imprezy, jak i będącą efektem głosowania widzów, nagrodę publiczności.

Przez dwa dni na scenie Amfiteatru w Parku Miejskim trwały przesłuchana 12 zespołów w ramach XI już edycji „Wielkiego Ognia”. Wykonawców oceniali Andrzej Chochół, Marek Wiernik i Marcin Bracichowicz. Niekwestionowanym zwycięzcą został zespół OmnimOdO. Druga nagroda trafiła do duetu Pola Chobot i Adam Baran z Wrocławia, a specjalną za najlepsze wykonanie utworu z repertuaru patronki festiwalu Miry Kubasińskiej otrzymała Ofelia – takiego scenicznego pseudonimu występując jako piosenkarka używa Iga Krefft, początkująca aktorka znana m.in. z roli Uli w serialu „M jak Miłość”.
Jury uhonorowało również Dianę Domagałę, grającą na skrzypcach wokalistkę szczecińskiej grupy Cherry Daiquiri.

Festiwal „Wielki Ogień” to także występy gwiazd. W tym roku zagrali Marek Piekarczyk, który do Ostrowca przyjechał z projektem „Akustycznie” oraz formacja Organek z charyzmatycznym liderem na czele – Tomaszem Organkiem.

Ważne wydarzenia