Ostrowieckie siatkarki zagrają w Paryżu

Od 30 czerwca do 6 lipca reprezentacja piłki siatkowej dziewcząt Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim weźmie udział w międzynarodowym turnieju Volley Culture Paris 2017. Turniej odbędzie się w ramach promocji Paryża jako organizatora Igrzysk Olimpijskich w 2024.

Jako jedyny reprezentant z Polski ostrowieckie siatkarki przez tydzień rywalizować będą z zespołami z Francji, Hiszpanii, Norwegii, Libanu i Anglii. Uczestniczyć w nim będzie 10 dziewcząt z klasy I i II Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego mających najlepsze umiejętności techniczne i osiągnięcia sportowe.

Strona francuska pokrywa w całości koszty tygodniowego pobytu w Paryżu naszej ekipy.

Dziś przed wyjazdem dziewczyny odbyły ostatni trening. Trener Rafał Dutkowski mówi, że poziom rozgrywek będzie bardzo wysoki. A wskazują na to ekipy wystawione przez poszczególne kraje. Dodaje, że dziewczęta oprócz treningów i meczów będą miały także czas na zwiedzanie Paryża.
Dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego Anna Trojanowska wierzy w sukces dziewcząt i podkreśla, że dla nich taki wyjazd jest także nagrodą za wysiłek jaki przez cały rok wkładały nie tylko w treningi, ale także w naukę.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia