Klaudia potrzebuje pomocy

Kilka dni temu doszło do dramatycznego wypadku drogowego, w którym ciężkich obrażeń doznała Klaudia Hendel. Kielczanka, wychowanka kieleckiego Domu Kultury Zameczek była uczestniczką programu „Bitwa na głosy”, gdzie śpiewała w drużynie Andrzeja Piasecznego.

Wracała do domu z Wrocławia, a do wypadku doszło pod Pabianicami. Podczas wypadku Klaudia doznała rozległych obrażeń wewnętrznych. Klaudia była reanimowana, do łódzkiego szpitala przetransportował ją helikopter. Utrzymywano ją w śpiączce farmakologicznej. Wciąż walczy o życie, cały czas są przy niej rodzice, a jej przyjaciele zaangażowali się w pomoc dla Klaudii. Wśród nich była Ewa Farna, która w ostatni weekend występowała w podkieleckiej Morawicy. Cały dochód z koncertu przeznaczyła na pomoc dla Klaudii.
O akcji pomocy mówi Teresa Wołczyk – Rosołowska, dyrektor Domu Kultury Zameczek w Kielcach.
– Ogromna liczba młodych ludzi na portalach społecznościowych angażuje się w pomoc dla Klaudii. Przez wiele lat to ona obdarzała nas pięknym śpiewem, swoją radością, uśmiechem, pogodą ducha. Teraz potrzebuje naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni, każdy wpłacony grosz to cegiełka do jej leczenia i rehabilitacji – podkreśla.
Już 2 lipca w Kielcach na Rynku odbędzie się „Koncert dla życia”, podczas którego trwać będzie zbiórka pieniężna na pomoc dla Klaudii.
Swoją opieką Klaudię objęła Fundacja „Z uśmiechem”. Założyła specjalne konto, na które można wpłacać datki.
/joge/

Numer konta
Fundacja „Z uśmiechem”
20 1090 2040 0000 0001 0887 3169
w tytule: Dla Klaudii Hendel

Podziel się

Ważne wydarzenia