Bezpieczne strzelanie z broni palnej

Nową strzelnicę uruchomiła Fundacja Więź Pokoleń w Kielcach.

Strzelnica jest pod dachem, ogrzewana, co umożliwia trening bez względu na pogodę. Instruktorzy prowadzą na niej zajęcia dla amatorów, pomagają także doskonalić swoje umiejętności tym, którzy od lat pasjonują się strzelectwem. Popróbować swoich sił można strzelając z broni palnej krótkiej i długiej, a zajęcia na strzelnicy pozwolą na zdobycie umiejętności m.in. takich jak ładowanie i rozładowywanie broni, oddawanie strzałów, pracy na spuście, bezpiecznego obchodzenia się z bronią.
Jarosław Kusto, prezes Fundacji podkreśla, że strzelnica dostępna jest dla każdego, kto tylko chce popróbować swoich sił w strzelectwie. – Rodzaj zajęć zależy od wybranego pakietu, ale zajęcia zawsze odbywają się w obecności instruktora jeden do jednego. Bezwzględnie dbamy o bezpieczeństwo uczestników szkoleń – mówi. Dodaje, że Fundacja stawia sobie za cel integrację pokoleń i działa m.in. w zakresie edukacji dotyczącej bezpieczeństwa i porządku publicznego. – Uruchomienie strzelnicy związane jest z wieloletnią działalnością Wyższej Szkoły Handlowej, która kształciła studentów na kierunkach związanych z bezpieczeństwem – mówi prezes Kusto.
Strzelnica znajduje się przy ul. Peryferyjnej 15 w Kielcach w budynku dawnej Wyższej Szkoły Handlowej (obecnie Społeczna Akademia Nauk).

Więcej na stronie www.strzelnica.kielce.pl

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia