Wyniki egzaminów gimnazjalnych w Ostrowcu

Słabo, bo poniżej średniej krajowej ze wszystkich przedmiotów, napisali egzamin gimnazjalny uczniowie Publicznych Gimnazjów numer 3 i 5. Nieco lepiej egzamin wypadł w gimnazjum numer 4 i bardzo dobrze, bo ze wszystkich przedmiotów powyżej średniej egzamin ten napisali uczniowie gimnazjum numer 1.

Jan Bernard Malinowski, naczelnik Wydziału Edukacji UM, przyznaje, że nie wszystkie szkoły mają powody do zadowolenia. Do szkół uczęszczają uczniowie, którzy osiągają różne wyniki w nauce, nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że gimnazja są wygaszane, co może mieć wpływ na końcowy wynik egzaminów.

Naczelnik Malinowski podkreśla też, że gmina podejmuje działania, które mają przyczyniać się do podnoszenia jakości edukacji. Przykładem takich działań jest wprowadzenie do szkół dodatkowej godziny języka angielskiego.

Po raz kolejny świetnie z egzaminem gimnazjalnym poradzili sobie uczniowie Niepublicznego Gimnazjum imienia Stanisława Konarskiego w Ostrowcu. Szkoła po raz kolejny uplasowała się wśród kilku procent szkół z najlepszymi wynikami w kraju. To efekt wielu lat systematycznej pracy i obecności zgranej kadry pedagogicznej – informuje Kinga Wnuk. Duży wpływ na wyniki mają też
umiejętne rozłożenie nauczanych przedmiotów oraz zapał do pracy uczniów.

Ważne wydarzenia