Zespół Pandora śpiewa w Radiu Ostrowiec

Cudowne głosy młodych dziewczyn Viktorii Pongowskiej, Gabrieli Górniak i Wiktorii Wójcik budzą słuchaczy codziennie o 6 rano, później usłyszeć je można w każdej godzinie.
W środę były gośćmi naszej audycji „W dobrym miejscu. W dobrym czasie.
Na początek dziewczyny „na żywo” wyśpiewały sygnał stacji, później podzieliły się ze słuchaczami wspomnieniami, m.in. z udziału w sobotnim Festiwalu Zaczarowanej Piosenki na Rynku Głównym w Krakowie. Od kilkunastu lat impreza organizowana jest przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. – Spotkałyśmy tam niesamowite gwiazdy: Annę Marię Jopek, Katarzynę Cerekwicką, Halinę Mlynkovą, Marka Piekarczyka, Maćka Musiała – wyliczały.
W Krakowie dziewczyny zaśpiewały utwory, które wcześniej prezentowały na Konkursie Piosenki Integracyjnej „Malowane Dźwiękiem” w Bochni, gdzie usłyszał je Marek Piekarczyk. To na jego zaproszenie pojechały do Krakowa.
Opiekunem muzycznym wokalistek jest Ewa Goworowska, dzięki której powstały śpiewane wersje popowe, soulowe i rockowe sygnału Radia Ostrowiec. Jak nam zdradziła, by nagrać wersję rockową kazała dziewczynom, słuchać Agnieszki Chylińskiej. – Bo tam potrzebny był pazur, ogień. Mam nadzieję, że ta wersja wam się podoba – mówiła Ewa Goworowska.
„Pandorkom”, jak nazwaliśmy je w studiu radiowym, towarzyszył Marek Cichosz, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury. – Jestem bardzo dumny z dziewcząt, od początku kształcą się wokalnie w naszym MCK i bardzo cieszą mnie ich sukcesy – podkreślał.
Sygnał stacji powstawał w bardzo krótkim czasie, pewnie nie byłoby to możliwe gdyby nie pomoc Szymona Janikowskiego, kompozytora, aranżera, multiinstrumentalisty, który na zaproszenie Ewy Goworowskiej
przyjechał do Ostrowca z Łodzi, by wesprzeć zespół przy nagraniach. Akustycznie pomagał im Łukasz Spychała.
My, radiowcy pięknie dziękujemy całej ekipie za „wyśpiewanie” i przygotowanie sygnału stacji. Dla nas jest to tym cenniejsze, że wszyscy są mieszkańcami miasta, a Radio Ostrowiec chce być radiem lokalnym, radiem Waszym i dla Was. Dziękujemy!
A zespół Pandora w najbliższym czasie usłyszeć będzie można w Lipsku, gdzie wystąpi na Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, 11 czerwca na Senioraliach w amfiteatrze w Ostrowcu i oczywiście podczas Dni Ostrowca.

Joanna Gergont – Woś

Podziel się

Ważne wydarzenia