Pierwsze ruchy kadrowe u piłkarzy

Do końca sezonu w III lidze pozostały jeszcze trzy kolejki, jednak w ekipie pomarańczowo-czarnych już doszło do pierwszych ruchów kadrowych. Decyzją zarządu, z zespołem pożegnał się Rafał Gil oraz Michał Dobkowski.
Gil to 22-letni pomocnik, który trafił do KSZO 1929 Ostrowiec przed sezonem 2016/1017. W hutniczej jedenastce rozegrał w sumie 25 spotkań w lidze (1649 minut na murawie, 2 bramki) i 2 w ramach Pucharu Polski (180 minut, bez bramki).
Po dobrej rundzie jesiennej, kibice nie wyobrażali sobie zespołu bez tego zawodnika. Jednak w przerwie zimowej piłkarz doznał urazu podczas testów w II-ligowym Radomiaku. Wrócił do Ostrowca, ale wiosną nie odzyskał formy i ostatecznie przed zakończeniem sezonu musiał pożegnać się z drużyną.
Z kolei Michał Dobkowski do KSZO trafił w przerwie zimowej obecnego sezonu ze Stali Stalowa Wola. W pomarańczowo-czarnych barwach wystąpił w 12 spotkaniach (607 minut na boisku, 1 bramka). W pierwszej części rundy wiosennej, siedmiokrotnie zaczynał mecze w wyjściowej jedenastce, jednak żadnego nie rozegrał w pełnym wymiarze czasowym. Ostatnio na murawie pojawiał się tylko w charakterze zmiennika. Ostatecznie zwrócił się do klubu z prośbą o rozwiązanie umowy, co też nastąpiło z końcem maja.

/raf/

Podziel się

Ważne wydarzenia