Czwarty sezon w Orlen Lidze musi być lepszy!

Chcieliśmy męskich rozmów o przyszłości KSZO w Orlen Lidze, no to je mieliśmy.
Cieszymy się, że w minionym tygodniu do nich doszło, bo jesteśmy już pewni, że nasz zespół wystartuje do swego już czwartego sezonu w siatkarskiej ekstraklasie pań. Ten nowy sezon musi być lepszy, bo – jak wiemy – nie będzie już żadnych baraży, a bezpośrednie spadki do I ligi.
Przede wszystkim, KSZO nie zagraża już widmo np. odsprzedania miejsca w Orlen Lidze innemu zespołowi lub odsprzedaży udziałów w spółce. Wszystko wskazuje na to, że drużynie zapewniona zostanie zwiększona dotacja z gminy Ostrowiec, co pozwoli przy wsparciu innych sponsorów zbudować wniosek licencyjny do Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej, uregulować pewne zobowiązania i dopiąć kadrę, a w konsekwencji włączyć się do walki o coś więcej, niż końcowe miejsca w tabeli.
Na razie nie wiadomo, czy na stanowisku wykonującego funkcję społecznie prezesa pozostanie Tomasz Półgrabski. Ma ciekawe propozycje pracy i musi podjąć w ciągu co najwyżej dwóch tygodni wiążące w stosunku do samego siebie i klubu decyzje. Chyba też większy zakres decyzyjności w kwestiach sportowych spocznie na barkach Mariusza Rokity, wiceprezesa KSZO ds. piłki siatkowej i przewodniczącego rady nadzorczej spółki akcyjnej. To będzie ważna rola, być może w charakterze dyrektora ds. sportowych, bo po pierwsze, trzeba wreszcie zbudować rzetelną współpracę z kibicami, a po drugie zadbać o sportową jakość i atmosferę wokół zespołu i to zarówno na boisku, jak i szatni.
Nasi działacze rozmawiali z czterema szkoleniowcami, którzy mogliby poprowadzić w nowym sezonie siatkarski KSZO. Według naszych nieoficjalnych informacji, największe szanse zatrudnienia w naszym klubie ma 47- letni Adam Grabowski, który w minionym sezonie pracował w Pałacu Bydgoszcz, a wcześniej był szkoleniowcem PTPS Piła, Atomu Trefl Sopot i Budowlanych Łódź.
Jesteśmy też pewni tego, że w KSZO pozostanie Białorusinka, Olga Pauliukouskaya. Ola przebywa obecnie na zgrupowaniu kadry Białorusi, ale już otrzymała ciekawą ofertę od nowego szkoleniowca Pałacu Bydgoszcz, Piotra Makowskiego. Jak się dowiedzieliśmy, wybrała jednak dalszą karierę w ostrowieckim klubie. Nie wiadomo, czy w KSZO będzie występowała za to Albanka, Sava Thaka. Sava także przebywa na zgrupowaniu kadry Albanii. Otrzymała ofertę pracy w AZS Politechnika Gliwice.

Podziel się

Ważne wydarzenia