Ważna umowa dla turystów

Dzięki podpisanemu pod koniec kwietnia porozumieniu między PKS Ostrowiec i przewoźnikiem kolejowym POLREGIO turyści z Kielc łatwiej i szybciej dotrą komunikacją publiczną do Bałtowa, Krzemionek i Ujazdu. Bilety na zintegrowane połączenia kolejowo-autobusowe na portalu e-podróżnik będzie można kupić w ramach jednej transakcji.

Nowe kursy realizowane będą w soboty i niedziele w okresie wakacji. Turyści dojadą najpierw pociągiem z Kielc do Ostrowca, a później autobusem z Ostrowca do Bałtowa przez Sudół, gdzie znajduje się rezerwat Krzemionki lub autobusem do Ujazdu przez zabytkowy Opatów. Z inicjatywy Stanisława Wodyńskiego, prezesa PKS Ostrowiec, do Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo w Ujeździe dowożeni będą również turyści z rowerami. Oznakowany bus z przyczepą przystosowaną do przewożenia jednośladów został zaprezentowany podczas uroczystości podpisania umowy w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki.

– Nasza oferta jest wartością dodaną dla ludzi, którzy chcą zaplanować wolny czas bez konieczności jazdy własnym samochodem. To nas zmusza do aktywności, czy rowerowej, czy pieszej – powiedział prezes Wodyński.

Wspólną ofertę obu przewoźników przetestowano w majowy weekend. Portal e-podróżnik równolegle wdrożył usługę zakupu biletów podczas pierwszej transakcji. Każdego dnia od 29 kwietnia do 3 maja realizowane były aż 3 połączenia w obu kierunkach.
Portal umożliwia dokładne prześledzenie drogi z Kielc do wyznaczonych atrakcji z uwzględnieniem przesiadki i z powrotem. Zdaniem Jarosława Panka z Regionalnej Organizacji Turystycznej w Kielcach, nadal największą bolączką sektora turystycznego w regionie są ograniczenia komunikacyjne.

Magdalena Jurkowska

Podziel się

Ważne wydarzenia