37-letnia Karolina Zielezińska została nowym prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej 'Hutnik’ w Ostrowcu Świętokrzyskim. O pełnienie tej funkcji zabiegało cztery osoby.
Decyzja zapadła w czwartek, 2 lipca. Podjęła ją 7-osobowa komisja konkursowa, w której skład weszli członkowie rady nadzorczej spółdzielni.
– Pani Karolina Zielezińska jest znaną osobą w spółdzielni. jest mieszkanką zasobów, była członkiem rady nadzorczej, pełniła funkcję członka zarządu. W wyniku procedury konkursowej obejmie obowiązki prezesa – mówi Paweł Górniak, przewodniczący komisji konkursowej.
Konkurs na nowego prezesa spółdzielni został ogłoszony po tym, jak 1 kwietnia zmarł poprzedni prezes Wiesław Nowakowski. Zielezińska oprócz piastowania różnych funkcji w spółdzielni, prowadzi też firmę, która zajmuje się organizacją szkoleń BHP. W nowej roli będzie musiała zmierzyć się z wieloma wyzwaniami.
– To co przed „Hutnikiem” najważniejsze to wywiązanie się z umowy i spłata zadłużenia – mówi Górniak.
Od kilku lat spółdzielnia spłaca około 10-milionowy dług.
/mor/















