Helena Ksykiewicz, mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego obchodziła setną rocznicę urodzin. Okrągły wiek życia skończyła w sobotę, 20 czerwca.
Jak wspomina jubilatka, jej życie nie było łatwe. Przeżyła wojnę a po niej sprowadziła się z mężem do Ostrowca. – Ciężkie miałam życie. Jak przyszliśmy do Ostrowca, to nic nie mieliśmy. Tu po ślubie wszystkiego się dorabialiśmy. Wybudowaliśmy dom na Iłżeckiej. Na górze mieszkaliśmy a na dole był nasz zakład kaletniczy. Ja i mąż robiliśmy wszystkie usługi kaletnicze. Niestety, mój mąż przedwcześnie umarł i zostałam z tym sama – opowiada pani Helena. Dziś jej kaletniczą spuściznę kontynuuje syn, który przejął po rodzicach zakład. Doczekała się 4 wnuków i 7 prawnuków.
Radio Ostrowiec życzy jubilatce jeszcze wielu lat w zdrowiu i radości!
/osa/















