Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Artur Łakomiec zaprasza mieszkańców na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się 11 listopada.
Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10:00 złożeniem wiązanek przy Maszcie Niepodległości w Parku Miejskim. Następnie, o godz. 10:30, w kolegiacie p.w. św. Michała Archanioła zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie, o godz. 11:40 uczestnicy – w asyście Orkiestry Dętej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim, pocztów sztandarowych, harcerzy, strzelców, klas mundurowych – przemaszerują pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbędą się główne uroczystości. O godz. 11:50 wystąpią laureaci Przeglądu Pieśni Patriotycznych i Legionowych, a na godz. 12:00 zaplanowano okolicznościowe przemówienia i złożenie wieńców pod pomnikiem. Świętowanie zakończy się sportowym akcentem – o godz. 13:00 z Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO wystartuje Ostrowiecki Bieg Niepodległości.
W organizację ostrowieckich obchodów 107. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaangażowane są: Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Miejskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Źródło: UM w Ostrowcu Świętokrzyskim











