Zmagania w ramach „Rowerowej Stolicy Polski” są już zakończone, w Ostrowcu podsumowano je w poniedziałek, 9 września.
Podobnie jak w ubiegłym roku osoby, które „wykręciły” dla miasta najwięcej kilometrów zostały nagrodzone.
– W tej edycji wzięło udział 248 rowerzystów, wykręciliśmy wspólnie 66 tysięcy 408 kilometrów. To około 30 tysięcy więcej niż w tamtym roku. Tradycyjnie nagradzamy najbardziej wytrwałych w kategoriach dzieci i młodzieży, a dodatkowo, ponieważ do tej pory dorośli czuli się niepotrzebni, także kategorię wiekową Open – mówi Artur Zawadzki, organizator rywalizacji w Ostrowcu.
Poza nagrodami rzeczowymi, którymi były statuetki i vouchery na zakupy w sklepie sportowym, podczas podsumowania wręczono też medal dla Wiktora Łukasika, który nie tylko zwyciężył w kategorii szkół ponadpodstawowych, ale też odniósł sukces w klasyfikacji ogólnopolskiej z wynikiem 2457 kilometrów.
– W kategorii 18 – 24 lata udało mi się wykręcić najwięcej kilometrów w Ostrowcu, ale też wystarczyło to do zajęcia drugiego miejsca w Polsce – mówi Wiktor Łukasik. – Lubię stawiać sobie różne cele sportowe i do nich dążyć, ale w przyszłym roku pewnie pozwolę się wykazać innym, a sam skupię się na nauce i studiach – dodaje uczeń „Chreptowicza”.
Wśród najmłodszych dzieci ze szkół podstawowych pierwszą nagrodą obdarowano bardzo zaskoczonego Adasia Nowaka ze szkoły w Chmielowie, która została dołączona do ostrowieckiej rywalizacji ze względu na ogromne zaangażowanie.
– Najczęściej jeździłem z mamą, niemalże codziennie. Zawsze około 20 kilometrów, a najdłuższa trasa była z Chmielowa do Bałtowa – mówi Adaś. – Bardzo lubię jeździć rowerem, właśnie zbieram na nowy i nagrodę pewnie na to przeznaczę.
– W tegoroczną rywalizację zaangażowała się cała nasza szkoła, chociaż jesteśmy poza Ostrowcem. Bardzo dziękuję zarówno uczniom, jak i nauczycielom – dopowiada mama Adama – Aleksandra Nowak.
Wśród osób dorosłych zwyciężył Jan Wesołowski z grupy „Ogar”, który wyjeździł 3403 kilometrów.
Nagrodzono też szkoły – w kategorii podstawówek ostrowieckie placówki numer 9, 5 i 1, a wśród szkół średnich Liceum Ogólnokształcącego numer II imienia Joachima Chreptowicza, Zespół Szkół numer 3 i Zespół Szkół numer 1.
/sla/