We Włostowie powstanie nowoczesna biblioteka multimedialna

fot. archiwum Gmina Lipnik

Bibliotekę za ponad 8 milionów złotych wybuduje we Włostowie w powiecie opatowskim gmina Lipnik. Powstał już projekt, a we wrześniu samorząd ogłosi przetarg na prace budowlane. Obiekt powstanie na działce w pobliżu ośrodka zdrowia, stadionu i szkoły. – Będzie to nowoczesna, multimedialna biblioteka na miarę naszych czasów – zapowiada wójt Andrzej Grządziel.

– To będzie biblioteka z czytelnią, multimedialna, będzie sala na spotkania autorskie. Chcemy zrobić fajny obiekt, który będzie spełniał współczesne warunki biblioteki, współczesnego czytelnictwa.

W budynku ma powstać także kawiarnia. Obiekt będzie na tyle duży, że pomieści zbiory dwóch bibliotek funkcjonujących w gminie – gminnej biblioteki w Lipniku i jej oddziału w szkole we Włostowie. Szkoła ma dzięki temu zyskać miejsce na rozbudowę kuchni i jadalni.
Ponad 7 milionów złotych na budowę multimedialnej biblioteki gmina pozyskała z Polskiego Ładu, a kolejny milion dołoży z własnego budżetu. Budowa biblioteki ma rozpocząć się jeszcze w 2024 roku i ma potrwać do końca 2025 roku.

/kawa/

Ważne wydarzenia