Prawie 50 zespołów zagra na Festiwalu Pieśni Zbuntowanej

Fot. Facebook Festiwal Pieśni Zbuntowanej

46 zespołów wystąpi podczas tegorocznej, czwartej edycji Festiwalu Pieśni Zbuntowanej. Tak jak przed rokiem scena festiwalu stanie między 12 a 14 lipca w Kamieniołomach, w Dołach Biskupich.

Choć festiwal wywodzi się ze środowiska punk rockowego, to na scenie pojawią się też przedstawiciele innych gatunków muzycznych. – Nie chcemy ograniczać się do jednego gatunku. Chcemy pokazać, jak bardzo rozbudowana jest tak zwana 'scena niezależna’. Wybrzmią takie gatunki, jak metal, folk, reggae, ska czy hip-hop. Zagra między innymi 'Czerwień się Marysiu’, czyli zespół z lat 80-tych, który gra punk rocka z domieszką zimnej fali. Pojawi się też folkowy zespół 'Niesamowita Sprawa’ oraz 'Velesar’ grający folk-metal – wyjaśnia Paweł Bajerczak, jeden z organizatorów wydarzenia. Mówi, że spodziewają się wielu uczestników. – Widać to po postach na Facebooku. Ludzie zamieszczają informacje, że szukają transportu na festiwal z Trójmiasta, czy spod niemieckiej granicy – dodaje.

Na wydarzenie dostępne są wejściówki jednodniowe w cenie 80 złotych oraz karnety 3-dniowe, które kosztują 150 zł. W pobliżu Kamieniołomów pojawi się także pole namiotowe. – Jest ono w cenie karnetu. Porozumieliśmy się jednak z lokalnym przedsiębiorcą, który dla bardziej wymagających festiwalowiczów udostępni dodatkowo płatne, prywatne pole namiotowe.

Szczegółowy harmonogram koncertów dostępny jest na facebookowej stronie wydarzenia. Audycja 'Trzy Winyle’ RO objęła festiwal patronatem medialnym.

/osa/

Ważne wydarzenia