Warsztaty poświęcone zmieniającemu się klimatowi odbędą się w Ostrowcu

fot. archiwum Centrum Wolontariatu

Dla tych, którzy interesują się kwestiami klimatycznymi ostrowieckie Centrum Wolontariatu organizuje warsztaty z aktywizmu klimatycznego.

Warsztaty odbędą się w środę, 10 lipca w budynku Strefy Aktywności Społecznej przy Ostrowieckim Browarze Kultury. – Te kwestie są szczególnie ważne dla młodych osób – mówi Daria Salwerowicz, koordynatorka ostrowieckiego Centrum Wolontariatu, która sama śledzi kwestie związane ze zmianami klimatycznymi i dlatego postanowiła takie spotkanie zorganizować w Ostrowcu.

– Młodzi ludzie z całego świata, a przede wszystkim z całej Europy zapoczątkowali taką falę nowego rodzaju aktywizmu i to właśnie aktywizmu klimatycznego takiego jak Extension Rebellion. Tego rodzaju przedsięwzięcia są młodzieżowymi strajkami klimatycznymi. To właśnie młodzi ludzie zaczęli wychodzić na ulice i robić dużo szersze i bardziej radykalne akcje, które miałyby zwrócić uwagę na kryzys klimatyczny, w którym aktualnie żyjemy.

Trzygodzinne warsztaty poprowadzi Krzysztof Hankus – antropolog i aktywista.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.00, ale żeby wziąć w nich udział należy się zapisać. Link do zapisów znajdziecie poniżej:(https://forms.gle/SV9JpihAAs98ECFS6)

/kawa/

 

Ważne wydarzenia