„Staszic” najpopularniejszy wśród szkół srednich. Zakończył się pierwszy etap rekrutacji

Fot. archiwum

Zakończył się pierwszy etap niełatwej rekrutacji do szkół średnich w Ostrowcu Świętokrzyskim. Klasy ósme w powiecie ukończyło zaledwie nieco ponad 400 osób, a to oznacza, że w pierwszych klasach w szkołach ponadpodstawowych uczyć się będzie o ponad połowę mniej uczniów niż dotąd.

W pierwszym etapie rekrutacji, który polegał na wskazaniu swojego wyboru szkoły i klasy, udział wzięło około 460 osób co wskazuje, że byli to też absolwenci szkół spoza powiatu.

– Możemy powiedzieć, że najwięcej chętnych jest do liceum ogólnokształcącego numer I, numer II i Zespołu Szkół numer 3. W każdej z tych szkół swoje pierwsze preferencje chce realizować około 60 osób. Po około 50 osób zgłasza się do liceum numer III i Szkoły Mistrzostwa Sportowego- mówi Mariusz Łata, naczelnik wydziału edukacji, zdrowia i spraw społecznych w starostwie powiatowym. – Najmniejszym zainteresowaniem cieszą się szkoły branżowe, ale staramy się w każdej z tych szkół otworzyć klasę pierwszą.

Placówki przygotowały ofertę kształcenia w takiej samej formie, jak w latach ubiegłych. W części szkół, także w technikach prawdopodobnie otwarta będzie tylko jedna klasa pierwsza.

Teraz przyszli uczniowie mają czas do 10 lipca na dostarczenie do wybranych szkół swoich dokumentów, w tym świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty. Listy przyjętych zostaną wywieszone 18 lipca.

/sla/

Ważne wydarzenia