Janusz Chabior i dwójka młodych artystów otworzą wystawę w BWA w Ostrowcu

Popularny aktor Janusz Chabior ponownie zawita do Ostrowca. W piątek w Biurze Wystaw Artystycznych otworzy swoją wystawę „Chabiorowanie 1990 – 2090 – brudnopis emocji Janusza Chabiora”.

Artysta znany jest ze swoich ról w serialach i filmach, występuje też na deskach Teatru 6. Piętro, Teatru Garnizon Sztuki i Och-Teatru.

– Niewiele osób do tej pory wiedziało, że jest również utalentowanym artystą, który za pomocą swojej twórczości malarskiej i rysunkowej przetwarza rzeczywistość. Zobaczmy prace pochodzące z lat 1990 do chwili obecnej. To także strzępki rozmów, flesze bajek i wszystkiego tego, czego doświadcza nasz bohater na przestrzeni lat – mówi Justyna Łada, dyrektorka BWA w Ostrowcu.

A to wszystko na najnowszych wielkoformatowych płótnach, ale też obrazach i rysunkach z lat 90- tych i elementach performerskich, które pojawią się w dolnej i trzeciej sali ostrowieckiej galerii.

W dwóch pierwszych salach będzie można natomiast obejrzeć wystawę dwójki laureatów ubiegłorocznego LOOSTRA – 16. Jesiennego Salonu Sztuki organizowanego przez BWA – Kamili Stovrag i Samuela Kłody.

– Mam przyjemność kuratorować wystawie „Pozaziemskie ogrody rozkoszy”, która jest absolutnie piękna wizualnie, energetyczna, kolorowa, przenosi nas w inny świat, inne wymiary. Ale pod płaszczykiem tych barw, tej ferii kolorów, kryją się też inne opowieści o niepokoju i tęsknotach młodego pokolenia – wyjaśnia Justyna Łada.

Dodaje, że w pracach młodych artystów można dostrzec fascynację sztuką dawnych mistrzów – Boscha, Breugla, Chagalla , ale także estetyką hippies.

Wernisaże obu wystaw rozpoczną się o godzinie 19. Po nich o 20 zaplanowany jest koncert Antoniego Rokera, z którym współpracuje Janusz Chabior. Wstęp na wszystkie te wydarzenia jest bezpłatny.

/sla/

Ważne wydarzenia