Jak rozpocząć własny biznes? Dowiesz się na konsultacjach Centrum Rozwoju Lokalnego

Fot. Archiwum

Po raz trzeci Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z Powiatowym Urzędem Pacy i Targowiskami Miejskimi zorganizuje serię konsultacji dla osób zainteresowanych założeniem własnej firmy.

– Będzie można pozyskać informacje na temat zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Uczestnicy zapoznają się także z zasadami tworzenia biznesplanu, który jest istotny przy zakładaniu własnej działalności. Poznamy również zasady wypełniania wniosków dotacyjnych – wylicza Łukasz Kot, pełniący obowiązki dyrektora Centrum Rozwoju Lokalnego. Uczestnicy spotkania dowiedzą się także na jakie dotacje mogą liczyć początkujący przedsiębiorcy. Są to między innymi pożyczki unijne w wysokości nawet ponad 100 tysięcy złotych oraz bezzwrotne dotacje z Powiatowego Urzędu Pracy w wysokości 30-50 tysięcy złotych.

Pierwsza tura konsultacji rozpocznie się w czwartek, 20 czerwca na Targowiskach Miejskich w Hali 'Białej’.  – Targowiska Miejskie są takim miejscem, gdzie w dni targowe gromadzi się wiele osób. Wśród nich mogą być osoby, które rozważają prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Wśród ludzi, którzy pracują już na Targowiskach Miejskich, mogą być osoby, które także zastanawiają się, w jaki sposób rozwijać się, prowadząc własny biznes, czy to na Targowiskach, czy w innej części naszego miasta – wyjaśnia Łukasz Kot.

Druga tura odbędzie się tydzień później – w środę, 26 czerwca. Tego dnia uczestnicy konsultacji spotkają się na pierwszym piętrze Powiatowego Urzędu Pracy.
Zarówno na czwartkowe jak i środowe warsztaty nie obowiązują zapisy. Spotkania rozpoczną się o 9:00 i potrwają 3 godziny.

/osa/

Ważne wydarzenia