Wypadki w powiecie ostrowieckim. Nieprzytomny kierowca zabrany śmigłowcem LPR

Fot. Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego

Do dwóch wypadków doszło w sobotę, 15 czerwca w powiecie ostrowieckim. W Mychowie Kolonii w gminie Bodzechów, nieprzytomnego kierowcę zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do pierwszego groźnego zdarzenia doszło przez 17 na skrzyżowaniu ulic Cmentarnej i Kunowskiej w Waśniowie. Jak informuje policja, 30 – letni kierowca peugeota nie zastosował się do znaku STOP i nie ustąpił pierwszeństwa skodzie, kierowanej przez 78 – letniego mężczyznę. Obaj kierowcy byli trzeźwi, nie odnieśli obrażeń podobnie jak pasażer peugota i trójka pasażerów skody. Za spowodowanie kolizji 30 – latek został ukarany mandatem.

Dużo poważniejszy w skutkach był wypadek w Mychowie Kolonii w gminie Bodzechów, do którego doszło po godzinie 20. Z ustaleń policji wynika, że na prostym odcinku drogi, kierujący fordem zaczął wyprzedzać inny pojazd na skrzyżowaniu. W tej samej chwili drugi kierowca zaczął skręcać. Mężczyzna jadący fordem, aby uniknąć zderzenia gwałtownie odbił w lewo. Jego auto wypadło z drogi, uderzyło w przydrożny rów i przewróciło się. Kierowca odniósł poważne obrażenia, był nieprzytomny gdy zabierał go śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

/sla/

Ważne wydarzenia