Kolejne utrudnienia w Ostrowcu w związku z remontami dróg

Dopiero od czwartku, 13 czerwca lub od piątku, 14 czerwca kierowców obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Okólnej z Denkowską w związku z remontem drogi wojewódzkiej 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pierwotnie drogowcy zmiany planowali wprowadzić już we wtorek, 11 czerwca, ale pokrzyżowała je pogoda.

– Przesunięcie wynika z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne, a mianowicie obfite opady deszczu – mówi Tomasz Banaś, rzecznik prasowy firmy Mota Engil, wykonawcy inwestycji. – W czwartek lub piątek na skrzyżowaniu ulic Okólnej i Denkowskiej zostanie wprowadzony ruch wahadłowy, żeby dokończyć pozostałą część ronda oraz prawą stronę ulicy Okólnej, gdzie będziemy wykonywać chodniki i jezdnię. Zostanie ustawiona sygnalizacja świetlna, która będzie sterować ruchem – mówi Banaś.  Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywać przez około trzy tygodnie.

Również z kilkudniowym opóźnieniem, bo we wtorek 18 czerwca,  zostanie zamknięty kilkusetmetrowy odcinek ulicy Sienkiewicza od skrzyżowania z Sosnową do Kolonii Robotniczej. To w związku z remontem kolejnego odcinka 'starodroża’ krajowej 9-tki.

/mor/

 

Ważne wydarzenia