Ostrowiecka SOWA ma już rok

Fot. Oliwia Sałata

Ostrowiecka Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, czyli SOWA ma już rok. Jednostka, wspólnie z odwiedzającymi ją dziećmi, świętowała w piątek, 7 czerwca pierwsze urodziny.

– Mi najbardziej smakował tort. Fajnie było w salach (…). Bawiłem się w piasku, dmuchaliśmy piłki do góry (…). Wrzucaliśmy lotki, żeby latały w rurze  – mówili Antosia, Miłosz i Madzia, którzy na pierwsze urodziny sowy przyjechali aż spod Sandomierza i 'załapali się’ na słodki poczęstunek.

Miejsce cieszy się dużym zainteresowaniem. W ciągu pierwszego roku do ostrowieckiej SOWY zawitało aż 3500 gości.

– To jest taka przestrzeń, która przynosi nam najwięcej satysfakcji. Świadczą o tym zadowolone i zauroczone dzieci oraz młodzież. Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się pozyskać tę strefę i że ta SOWA do nas 'przyleciała’ – mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, przy którym funkcjonuje placówka.

SOWA, czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, to miejsce popularyzujące naukę i badania naukowe. Miejsce to wspiera rozwój oparty na samodzielnym odkrywaniu świata. Sprzęty dostępne dla odwiedzających powstały w Centrum Nauki Kopernik.

/osa/

Ważne wydarzenia