Książki są jak skrzydła, które pozwalają zwiedzać baśniowe krainy. Czytajmy dzieciom

Fot. MBP Ostrowiec

Trwa Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w ostrowieckiej bibliotece publicznej akcja rozpoczęła się we wtorek, 4 maja tradycyjnie od wspólnego recytowania „Lokomotywy”.

Z powodu kiepskiej pogody, na spotkanie podczas którego książki czytał dzieciom prezydent Ostrowca Artur Łakomiec, dotarli tylko uczniowie szkoły podstawowej numer 7. Mieli okazję porozmawiać o tym, co daje czytanie książek, ale także wizyty w bibliotece.

– Jak przychodzą do biblioteki, wkraczają w świat prawdziwej magii, bo dzięki czytaniu książek mogą wędrować wszędzie. Bibliotekarz natomiast to osoba, która nie wypożycza książek, tylko daje skrzydła, by przenieść się do odpowiedniej krainy. Dobry bibliotekarz

mówi Edyta Wojtiuk-Wołodkiewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu.

Głośne czytanie rozwija w najmłodszych wiele umiejętności, o czym już od 23 lat mówią organizatorzy akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

– Czytanie jest bardzo, bardzo ważne, a jeszcze takie czytanie gdy rodzice, dziadkowie, głośne czytanie, tym bardziej integruje, wzmacnia więzy rodzinne, rozwija wrażliwość, słownictwo. Jak się już raz złapie bakcyla czytania książek, to on już potem zostaje na całe życie – dodaje Edyta Wojtiuk-Wołodkiewicz.

Jutro dzieciom z ostrowieckich szkół czytać będzie starosta ostrowiecka Agnieszka Rogalińska. Na piątek zaplanowano wizytę profesjonalnego lektora Dawida Romanika.

/sla/

Ważne wydarzenia