Kotki Dwa mają już dwa lata i z tej okazji zapraszają na koncert

Nie deptać stokrotek i wzruszeń” to tytuł koncertu, który z okazji 2. rocznicy działalności organizuje w piątek, 31 maja chór dziecięcy Kotki Dwa, działający w Miejskim Centrum Kultury.

Obecnie śpiewa w nim 30 młodych, utalentowanych mieszkańców Ostrowca. A o tym co daje praca z dziećmi mówi założycielka i dyrygentka chóru Ewa Goworowska.

– Bardzo dużo pracy, bardzo dużo fantastycznej zabawy, mnóstwo satysfakcji, także ta ciężka praca bardzo szybko zamienia się w zadowolenie i nawet w zachwyt czasami. Trochę dzieci odeszło, trochę przyszło nowych, właściwie nie ma miesiąca, żeby nie było kolejnej osoby, która chce w Kotkach Dwóch sobie pośpiewać.

Piątkowy koncert ma być wypełniony przede wszystkim pięknymi dźwiękami i dobrą zabawą. W repertuarze Kotków są przede wszystkim piosenki dziecięce takie, które znać mogą ich rodzice i dziadkowie. Ewa Goworowska często sięga po utwory nawet z lat 60- tych. Bo jak mówi, praca z dziećmi różni się diametralnie od pracy z młodzieżą czy dorosłymi.

– Dziecko trzeba zaczarować. To nie jest taka praca, że ja zaśpiewam piosenkę i dzieci od razu to chwycą. Poprzez zabawę, poprzez ruch, tylko w taki sposób można opracować jakiś utwór w niebanalny sposób. Trzeba znaleźć w nim coś, co dzieciaka zachwyci – mówi dyrygentka.

Koncert chóru Kotki Dwa w sali wielofunkcyjnej Ostrowieckiego Browaru Kultury rozpocznie się o godzinie 17. Wstęp jest wolny.

/sla/

Ważne wydarzenia