Mieszkańcy Ćmielowa już niedługo będą mogli cieszyć się wyremontowanym Stadionem Leśnym

Fot. Facebook Gmina Ćmielów

Prace remontowe Stadionu Leśnego w Ćmielowie dobiegają końca. Obiekt sportowy od ubiegłego roku przechodzi gruntowną renowację, która, jak podkreśla Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa, były konieczne.

– Będzie to przede wszystkim modernizacja amfiteatru oraz nawierzchni przy nim. Wymienione zostaną trybuny, pojawi się nowoczesna bieżnia 'z prawdziwego zdarzenia’. Dodamy ogrodzenie boiska oraz wymienimy oświetlenie. Oczywiście pojawi się nowe boisko wielofunkcyjne, bo poprzednie było popękane i nie nadawało się do użytku – wylicza burmistrz Ćmielowa.

Na terenie stadionu pojawią się stojaki na rowery. Remont przeszła także główna brama wjazdowa.

– Miejsce do integracji również jest w planie przewidziane. Wobec tych prac remontowych, modernizowane będą również szatnie dla piłkarzy – dodaje Joanna Suska.

Projekt modernizacji zakłada również budowę pumptracku. Pojawi się on przy Szkole Podstawowej nr 1.

– Pumptrack, jako pewna odmiana skateparku, to coś, co idzie z duchem czasu. Jest to nowoczesna bieżnia, tor przeszkód, przeznaczony do tego, by poruszać się na hulajnogach, deskorolkach czy również na rowerze – wyjaśnia burmistrz Ćmielowa. Dodaje także, że trzecim zadaniem projektu było stworzenie zajezdni, na którą dojeżdżać będzie autobus dowożący do szkoły dzieci z innych miejscowości na terenie gminy.

Na realizację zamierzonych działań gmina pozyskała 2 873 000 złotych. Wkład własny to zaledwie 2% kosztów inwestycji – dokładnie 58 000 złotych. Umowa na wykonanie prac modernizacyjnych stadionu została podpisana 1 czerwca ubiegłego roku. Wykonawca na realizację zadań miał 12 miesięcy. Mieszkańcy gminy wyremontowanym stadionem będą mogli się cieszyć już w najbliższych dniach.

/osa/

Ważne wydarzenia