Eligiusz Mich złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w powiecie ostrowieckim

– Przyjmę rezygnację Eligiusza Micha z funkcji przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w powiecie ostrowieckim – deklaruje poseł Artur Gierada, szef partii w województwie świętokrzyskim. Eligiusz Mich, jak zaznacza, pozostaje jednocześnie członkiem PO oraz jednym z wiceprzewodniczących struktur wojewódzkich.

– Podjął decyzję, że rezygnuje z kierowania ostrowiecką strukturą. Bardziej chce się skoncentrować na pracy w zarządzie regionu, w którym pozostaje wiceprzewodniczącym. Ustępuje pola innym członkom PO w powiecie, ale myślę, że wciąż będzie ich wspierał – mówi Artur Gierada.

O złożonej przez Micha w ostatni piątek rezygnacji z przewodzenia ostrowieckim strukturom poinformowali podczas konferencji prasowej na Rynku lokalni działacze partii

– Na Radzie Powiatu Ostrowieckiego Platformy Obywatelskiej z udziałem posła Lucjana Pietrzczyka rezygnację z dniem 15 czerwca 2024 roku z funkcji przewodniczącego partii w powiecie złożył Eligiusz Mich – informowała Barbara Buszkiewicz, wiceprzewodnicząca powiatowych struktur PO, podkreślając, że Rada Powiatu Ostrowieckiego Platformy Obywatelskiej przyjęła jego pisemną rezygnację większością głosów działaczy.

– Zgodnie ze statutem Platformy Obywatelskiej przejmuje obowiązki najstarsza wiekiem wiceprzewodnicząca, czyli przesympatyczna Barbara Buszkiewicz – mówi radna sejmiku województwa świętokrzyskiego i druga wiceprzewodnicząca PO w powiecie Jolanta Madjoury.

Barbara Buszkiewicz pokieruje więc partią od 15 czerwca do planowanych na przyszły rok wyborów wewnętrznych w organizacji. Eligiusz Mich w konferencji nie uczestniczył. W rozmowie telefonicznej z Radiem Ostrowiec potwierdza, że rezygnację złożył, ale o powodach rozmawiać nie chciał. – Wyczerpała się formuła kierowania partią w powiecie – powiedział krótko.

– Doprowadziłem do tego, że Platforma Obywatelska w powiecie okrzepła, odbudowałem struktury, przeprowadziłem trzy kampanie wyborcze. Uważam, że moja misja w tej kwestii się zakończyła – mówi Eligiusz Mich, który funkcję przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w powiecie ostrowieckim pełnił przez kilkanaście lat.

W ostatnich latach był mocno krytykowany za interesowność w trwaniu w koalicji z PiS-em w samorządzie powiatowym w kadencji, gdy starostą był Zbigniew Duda. Mich piastował wtedy funkcję wicestarosty. Utrata zaufania własnych działaczy poskutkowała rozwiązaniem w 2017 roku powiatowych struktur PO i wprowadzeniem komisarza. W drodze wyborów wewnątrz partii Mich odzyskał później funkcję przewodniczącego. Część działaczy nadal jednak domagała się jego odsunięcia, ale nie mieli większości w powiatowych strukturach partii. Niechętne zmianom były też władze szczebla wojewódzkiego.

/mor/

Ważne wydarzenia