Spotkania z twórcami podczas Festiwalu „Komiksowa Warszawa” poprowadzi dwóch ostrowczan

fot. Komiksowa Warszawa 2024

W dniach 23-26 maja 2024 roku na placu pod Pałacem Kultury i Nauki odbędzie się Festiwal 'Komiksowa Warszawa’. To coroczna impreza organizowana w stolicy od 2010 roku, zrzeszająca w jednym miejscu fanów i twórców komiksów. Sześć spotkań z autorami poprowadzą ostrowczanie: Artur Ćmikiewicz, prowadzący audycję 'Gramy Niezależnie’ w Radiu Ostrowiec oraz obecnie mieszkający we Francji Oskar Zimoląg.

– Mamy trzy spotkania z trzema twórcami. Będziemy prezentować ich twórczość i premiery ukazywane podczas festiwalu. To będą klasyczne rozmowy tak, jak w Radiu Ostrowiec, gdy w ramach „Gramy Niezależnie” rozmawiam z twórcami komiksowymi – mówi Artur Ćmikiewicz, który od piątku do niedzieli przeprowadzi rozmowy z polskimi i zagranicznymi twórcami.

– Na początek w piątek spotkam się z Rafałem Szłapą z Krakowa, który tworzy serię sensacyjną, która nazywa się „Bler”. W sobotę porozmawiam z duetem francuskich twórców, których komiksy wychodzą z wydawnictwa „Kultura Gniewu”.  A niedziela to takie spełnienie moich marzeń, spotkam się z Craigiem Thompsonem, którego komiksy w Polsce sprzedawały się w ogromnych nakładach – zaznacza Artur Ćmikiewicz.

Po każdym ze spotkań przewidziano panel dyskusyjny z udziałem publiczności. Komiksowy festiwal w Warszawie odbywa się w ramach Międzynarodowych Targów Książki.

/mor/

Ważne wydarzenia