Muzeum w Krzemionkach organizuje komiksowy konkurs archeologiczny. Ruszyły zapisy

Fot. Archiwum

14 maja ruszyły zapisy do pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Artystyczno-Archeologicznego, który organizuje Muzeum Archeologiczne i Rezerwat 'Krzemionki’.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat. Uczestnicy mają za zadanie przygotować… komiks o tematyce archeologicznej z historią wokół hasła przewodniego 'Szukając w gruncie rzeczy’.

– Chcielibyśmy zachęcić do fuzji tego, co związane z historia i archeologią, z takim bardziej atrakcyjnym i unikalnym medium, jakim jest komiks. Jeśli ktoś nie nauczy się niczego z nudnej książki, ale z komiksu lub sam taki komiks stworzy, to o ile łatwiej przyswoi taka wiedzę – mówi Kamila Puton z muzeum w Krzemionkach.

Jury zwycięzców wyłaniać będzie w dwóch kategoriach – 10-14 lat oraz 15-19 lat.

Chętni mogą nadsyłać swoje komiksy za pośrednictwem poczty, maila lub mogą je dostarczyć do muzeum osobiście w terminie do 2go czerwca. Do podpisanej pracy należy załączyć formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie internetowej muzeum w Krzemionkach.

Zwycięzców poznamy dwa tygodnie później.

– Zwieńczenie konkursu celujemy na Europejskie Dni Archeologii, 15 czerwca. Wtedy odbędzie się wielka gala ogłoszenia wyników z rozdaniem nagród. Wydarzenie zorganizujemy w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie 'Krzemionk – dodaje Kamila Puton. Zdradza również, że z okazji Europejskich Dni Archeologii muzeum zaplanowało kilka innych atrakcji, o których opowiemy bliżej wydarzenia.

/osa/

Ważne wydarzenia