Młode organizacje i grupy nieformalne mogą ubiegać się o dofinansowanie swoich przedsięwzięć

Spotkanie dotyczące środków o jakie mogą ubiegać się młode organizacje oraz grupy nieformalne ze Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego, zorganizowano w Centrum Rozwoju Lokalnego w Ostrowcu.

– To już piąta edycja tego funduszu, do tej pory udało nam się dofinansować blisko 400 organizacji i 400 ciekawych działań realizowanych na terenie województwa świętokrzyskiego. W tym roku mamy do rozdania ponad 460 tysięcy złotych – mówi Kamil Kołbuc, prezes fundacji imienia Stefana Artwińskiego, która jest operatorem projektu.

Młode organizacje pozarządowe, czyli takie które zostały zarejestrowane nie wcześniej niż 60 miesięcy przed złożeniem wniosku, mogą ubiegać się o dofinansowanie od 2 do 6 tysięcy złotych.

Wsparcie – co ciekawe – dotyczy też grup nieformalnych, złożonych z co najmniej trzech pełnoletnich osób, które chcą realizować działania w sferze pożytku publicznego. Wynieść może od 2 do 5 tysięcy złotych i dotyczyć różnych przedsięwzięć.

– To na przykład różnego typu szkolenia z pierwszej pomocy, warsztaty kulinarne, różnego typu akcje ekologiczne i charytatywne, wyjazdy studyjne, pikniki sąsiedzkie – wyjaśnia Kamil Kołbuc.

W spotkaniu w Ostrowcu Świętokrzyskim udział wzięli głównie przedstawiciele małych organizacji pozarządowych. Przyszli ze swoimi gotowymi pomysłami.

– Z nadzieją przede wszystkim na to, że uda nam się w te wakacje zorganizować jakąś fajną imprezę dla dzieciaków, które z przyczyn finansowych są wykluczone z różnych wyjazdów, obozów czy kolonii – mówi Katarzyna Pawlik, prezes fundacji Sports Academy.

Nabór wniosków o dofinansowanie już trwa, składać można je do końca maja, za pośrednictwem internetu. Tam też znaleźć można szczegółowe informacje o programie.

/sla/

Ważne wydarzenia