Międzynarodowe święto pielęgniarek w ostrowieckiej Akademii Nauk Stosowanych

Fot. Oliwia Sałata

W niedzielę, 12 maja, Akademia Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego zorganizowała uczelniane obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki.

Do auli zawitali nie tylko zaproszeni goście. Zjawiło się też liczne grono uczniów, którzy wybrali studia na tym właśnie kierunku.

– Długo zastanawiałem się nad wyborem tego kierunku. Namówił mnie mój kolega, który jest ratownikiem medycznym. Zachęcił mnie do wyboru tego zawodu – mówi Przemysław Ocios, student 2go roku pielęgniarstwa.

Wydarzenie zainaugurowała ceremonia rozdania odznaczeń 'Zasłużony dla ochrony zdrowia’. Otrzymały go trzy panie: Iwona Wójcik, Małgorzata Dybiec oraz Stanisława Barańska.

Następnie swój wykład wygłosiła Marta Kordyzon, doktorka nauk o zdrowiu i przewodnicząca kieleckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego. Mówiła o możliwościach i przyszłości zawodu pielęgniarki.

– Ta ścieżka rozwoju zawodowego, od studenta do eksperta, jest naprawdę bardzo bogata. Mamy wiele specjalizacji oraz mnóstwo możliwości realizowania studiów podyplomowych. Powoli rozwija się też mentoring w pielęgniarstwie. Więc nie jest tak, że ta osoba zginie w tym zawodzie i pozostanie sama sobie.

Gośćmi wydarzenia była także delegacja Uniwersytetu Sumatera Utara z Indonezji. Pomiędzy Rektorami została podpisana umowa o współpracy, która umożliwi studentom obu uczelni wymianę zagraniczną.

/osa/

Ważne wydarzenia