Żołnierze 10 ŚBOT realizowali szkolenie z zakresu zarządzania kryzysowego

Blisko 500 żołnierzy 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w miniony weekend realizowało comiesięczne szkolenie, podczas którego uczyli się miedzy innymi bardzo ważnych elementów zarządzania kryzysowego.

 – Zajęcia zostały zorganizowane w miejscowości Ruszcza, koło Połańca z wykorzystaniem miejscowego kanału wodnego. Żołnierze ćwiczyli zabezpieczenie i działanie w trakcie zagrożeń powodziowych oraz współdziałanie z jednostkami Straży Pożarnej. Instruktorów wspierali strażacy z PSP Staszów – mówi porucznik Daniel Woś, oficer prasowy 10 ŚBOT.

Żołnierze testowali sprzęt – kamizelki ratunkowe, specjalny kombinezon, który pozwala unosić człowieka na wodzie, brali udział w zajęciach formowania umocnień wałów przeciwpowodziowych.
Dodatkowo mieli okazję dowiedzieć się jak powinna przebiegać prawidłowa ewakuacja ludności w czasie powodzi oraz zdobyć wiedzę na temat terenów zalewowych w województwie. Jak zapewnia dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej takie szkolenia odbywać się będą cyklicznie.

/marsz/

Ważne wydarzenia