Dwanaście walk w karcie i niezapomniane sportowe emocje w nadchodzącej Gali Sportów Walki

Fot. Facebook onepunch.pro

To będzie niezwykłe widowisko dla wszystkich fanów sportów walki. W hali sportowo-widowiskowej KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim pojawią się gwiazdy sztuk walki światowego formatu. 5 kwietnia w piątek odbędzie się Gala Sportów Walki federacji One Punch.

– W karcie jest 12 pojedynków na najwyższym poziomie. Mamy dwie formuły: muai thai i K1. Większość pojedynków toczonych jest w małych rękawicach. Będą to pojedynki naprawdę widowiskowe i krwawe – mówi Grzegorz Wrzesień, organizator.

Fani w ostrowieckiej arenie będą mieli okazję dopingować również rodzimych wojowników.

– Mamy dwóch przedstawicieli Ostrowca Świętokrzyskiego, Macieja Kawińskiego i Patryka Banasika. Bardzo mocno im kibicuje i trzymam za nich kciuki. O ich przygotowanie jestem spokojny. Nad ich poczynaniami czuwa trener Damian Domagała. Pozostali to zawodnicy światowej klasy, wielokrotni mistrzowie Polski, Europy oraz świata – informuje Grzegorz Wrzesień i zapowiada, że jedną z najciekawszych walk będzie main event – Walka wieczoru to Adrian Gunia i Raphael Gomes. Jest to Brazylijczyk który walczył na największych ringach świata. Jest też 5-krotnym mistrzem świata w muai thai. Będzie to bardzo wysoko postawiona poprzeczka, przy której stanie Adrian Gunia. Jako ciekawostkę powiem, że to nasz krajanin, bo chłopak wywodzi się ze Starachowic. Na pewno pojawi się duże grono jego kibiców.

Pojedynki odbędą się w dwóch formułach – muai thai czyli boksu tajskiego, w którym dozwolone są uderzenia łokciami i kolanami oraz K1, w której dozwolone są wszelkie techniki bokserskie, obrotowe uderzenia pięścią oraz kopnięcia.

Dzień przed galą odbędzie się ceremonia ważenia.

– Według wszystkich procedur zawodowych ważenie mamy w czwartek. Zapraszamy wszystkich kibiców do hotelu Panorama. Będziemy mieli ściankę sponsorską, będzie można przybić piątkę z zawodnikami, porozmawiać z gwiazdami, między innymi z Krzysztofem 'Diablo’ Włodarczykiem, który jest gościem honorowym tej imprezy – dodaje Grzegorz Wrzesień.

Gala będzie transmitowana w otwartym kanale Polsatu. Bilety na wydarzenie można kupić w internecie oraz stacjonarnie w Klubie Sportów Walki One Punch przy Alei 3 Maja 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

/mor/

Ważne wydarzenia