Drużyna SMS-u siatkarskim mistrzem powiatu ostrowieckiego

fot. Daniel Mordon

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu zwyciężyli w turnieju szkół ponadpodstawowych o mistrzostwo powiatu ostrowieckiego w piłce siatkowej.

W czwartek,  14 marca w hali SMS-u rozegrali finałowe mecze, które zwieńczyły 4-dniową rywalizację. Popularny SMS nie miał sobie równych i rozgrywki zakończył bez straty seta.

– Graliśmy tutaj tak, aby nie pokazywać pełni naszych umiejętności a tak, aby po prostu wygrać – mówił Antoni Cieślik z SMS-u, który otrzymał tytuł najlepszego zawodnika turnieju.

Jego koledzy z zespołu podkreślali, że ich zwycięstwo to efekt wielogodzinnych treningów.

– Drużynowo trenujemy 4 razy w tygodniu tak czysto siatkarsko, raz w tygodniu mamy siłownię, a ja 3 razy tygodniowo chodzę na siłownię – mówi Wiktor Mysłowski, przyjmujący SMS-u.

W mistrzostwach powiatu rywalizowało pięć szkół. Drugie miejsce, co organizatorzy określili mianem niespodzianki, zdobyło Liceum Ogólnokształcące numer II imienia Joachima Chreptowicza. Ze swojego wyniku niezadowoleni byli zdobywcy trzeciego miejsca z Zespołu Szkół nr 3. Technikum nr 3 im. Hutników Ostrowieckich.

– Dramat był, psychika nam „siadła” i w ostatnim secie meczu, który powinniśmy wygrać czyli z Chreptowiczem już nam się nie chciało w ogóle grać – relacjonuje Michał Dwojak z THM-u.

4 miejsce zajęło Katolickie Liceum Ogólnokształcące imienia księdza Marcina Popiela, a 5 popularna 'Budowlanka’. A we wtorek 19 marca rozpocznie się rywalizacja dziewcząt, które powalczą o tytuł najlepszej siatkarskiej drużyny powiatu.

/mor/

Ważne wydarzenia