Aktorzy – amatorzy z Ostrowca wzięli na warsztat Agathę Christie. Efekty ich pracy można obejrzeć w piątek i sobotę

Fot. facebook

Amatorski Młodzieżowy Teatr OBibooK, działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowcu, przygotował kolejny już spektakl. Tym razem jest to interpretacja powieści Agathy Christie „Poirot: Śmierć na Nilu”.

We wrześniu ubiegłego roku ostrowczanie mieli okazję zobaczyć młodych aktorów w spektaklu na podstawie „Ani z Zielonego Wzgórza” i przyjęli go bardzo entuzjastycznie. Tym razem teatr wziął na warsztat nieco poważniejszą tematykę.

– Jako, że „Śmierć na Nilu to moja ulubiona powieść Agathy Christie i jest to zdecydowanie jedna z jej najsłynniejszych powieści, zaproponowałam młodzieży wystawienie sztuki na podstawie tej książki i spotkało się to z dużym entuzjazmem – mówi Kinga Dziułka – Łojek, opiekunka teatru OBIbook. – Zdecydowanie jest to dla widzów bardziej dorosłych, może nie dla dzieci.

Obecnie działa w nim 16 osób w wieku od 15 do 18 lat. Próby do spektaklu o przygodach jednego z najsłynniejszych detektywów trwały od października. W spektaklu biorą udział także debiutanci, a biorąc pod uwagę wysoką frekwencję poprzednim razem, zaplanowano aż dwa terminy.

– Mamy nadzieję, że publiczność nam dopisze i mając na uwadze to, że nie każdemu może pasować konkretny jeden termin, postanowiliśmy zagrać dwa razy – mówi Kinga Dziułka – Łojek.

Widzowie mają do wyboru dwa terminy spektaklu, który zostanie wystawiony w czytelni głównej biblioteki – w piątek 15 marca o godzinie 18 oraz w sobotę 16 marca o godzinie 16. Wstęp wolny.

/sla/

Ważne wydarzenia