Puchar dla siatkarskich dzikich drużyn pojechał do Starachowic

Fot. MOSiR Ostrowiec

Drużyna ze Starachowic zwyciężyła w Turnieju Piłki Siatkowej Dzikich Drużyn o puchar wiceprezydenta Ostrowca, zorganizowanym w weekend przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W fazie eliminacyjnej zmierzyło się 12 zespołów z Ostrowca, Ożarowa, Starachowic, Nowej Słupi, Pawłowa, Bodzechowa, Kunowa i Bałtowa.

– Zgodnie ze schematem, według którego organizujemy to wydarzenie od kilku lat, możemy do rywalizacji przyjąć tylko 12 zespołów, choć chętnych było więcej. Pierwszego dnia toczyły się rozgrywki eliminacyjne w trzech grupach po cztery zespoły. Do drugiej rundy awansowały po dwie drużyny z każdej grupy – mówi Grzegorz Bażant z ostrowieckiego MOSiRu.

Półfinały zostały rozegrane systemem pucharowym, a więc przegrana drużyna odpadała. Trzy zespoły awansowały do ścisłego finału w niedzielę.

– Po rozegraniu finałów systemem każdy z każdym, pierwsze miejsce zajęła drużyna Cerrad SMS Starachowice, na miejscu drugim znalazła się drużyna Fitness Centrum, a na trzecim ekipa Git Auto – wymienia Grzegorz Bażant.

Oprócz nagród drużynowych były też wyróżnienia indywidualne. Upominki od wiceprezydenta miasta otrzymali najbardziej doświadczony zawodnik Gennadij Dołżonek z zespołu Volley Stars oraz najmłodsza uczestniczka turnieju Maja Soboń z ekipy RaDaPa #DajciePograć #BylePrzebić. Sędziowie finałowych spotkań wybrali parę MVP turnieju. Najlepszą kobietą okazała się Kamila Pobereszko z Cerrad SMS Starachowice, a najlepszym mężczyzną Mateusz Ufniarz z Fitness Centrum.

/sla/


Ważne wydarzenia