Logistycy z THM-u z sukcesami w ogólnokrajowych konkursach

Michał Wąsiel, uczeń piątej klasy technik logistyk ostrowieckiego THM-u zajął drugie miejsce w Konkursie Logistycznym zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni.

Do etapu finałowego, który odbył się w poniedziałek 4 marca w Gdyni zakwalifikowało się 130 uczniów z całej Polski, w tym 17 uczniów ostrowieckiego technikum.

– Konkursy logistyczne to nie tylko materiał, który realizujemy w zawodzie technik logistyk czy technik spedytor, ale też obsługa portów i terminali. Tych wiadomości jest dużo więcej. Z 2 miejsca jesteśmy bardzo zadowoleni – mówi Katarzyna Pastuszka, nauczycielka przedmiotów logistycznych w Zespole Szkół nr 3, czyli dawnym THMie.

W finale konkursu świetnie zaprezentowała się także Oliwa Makuch z klasy czwartej, która otrzymała wyróżnienie. Logistycy THM-u już teraz przygotowują się do finału Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Transportu i Logistyki we Wrocławiu.

– Tam mamy już 6 finalistów. Michał Wąsiel i Oliwka Makuch zaliczają się do tego grona. Będą walczyć tam o tytuł laureata – mówi Katarzyna Pastuszka

Młodzież w konkursach walczy nie tylko o nagrody, ale o indeksy na uczelnie wyższe.

/mag/

Ważne wydarzenia